Samsung Galaxy Note 10.1 (2012 Modeli) Uzun Süreli Kullanım İncelemesi                                                     GALAXY NOTE 10.1 (2012)


Samsung'un başarılı bir tablet cihazı diyebileceğimiz Note 10.1'i piyasaya sürüldüğü ilk günden itibaren satın aldık ve yaklaşık 2 senelik bir kullanım sonucu ne tür sıkıntı veya güzelliklerle karşılaştığımızı sizlere de sunmak istedik.
Evet,Note 10.1'in en ünlü özelliği olan S-Pen gerçekten işe yarıyor.Özellikle öğrenci.öğretmen ve çizimle uğraşan kullanıcılar için bu özellik gerçekten çok hoş.
Zira S-Pen ile yazı yazmak bir kağıda yazı yazmaktan hiç bir farklılık hissettirmiyor.
Ayrıca bilgisayarlardan alışageldiğimiz bir ekranda 2-3 pencereyi aynı anda açma gibi özelliği de oldukça başarılı.2 GB Ram'ı sayesinde pencere açıldığı zaman en ufak bir takılma gibi sorunla karşılaşmadık.
Oyun oynamak isteyen kullanıcılar için 10.1 inch'lik ekranı ile eşsiz bir oyun deneyimi sunuyor.
Note 10.1 ile oyun oynarken takılma-donma gibi herhangi bir problemle karşılaşmadık fakat bazı kullanıcıların ekranın piksel yoğunluğuna önem verdiğini düşünürsek ; Note 10.1'in piksel yoğunluğunun düşük olduğunu söyleyebiliriz.Ancak şunu da eklemeliyiz ki oyun oynarken,tableti kullanırken pek de fazla fark edilmiyor bu eksiklik...
Cihazı uzun bir süre kullandıktan sonra tahmin ettiğimiz ilk şey android platformlu olduğu için kasma gibi sorunlar yaşayacağımızı düşündük fakat böyle bir problemle karşılaşmadık.
Sanırım Note 10.1 bu avantajını işlemcisine ve 2 GB'lık Ram'ına borçlu.
      Cihazı aldığımızdan bu yana güncelleme konusunda da hiç bir sıkıntı yaşamadık.
Elde ettiğimiz verilere göre Samsung bu cihazını Android 5.0(L) kadar destekleyecek.
Cihaz'a gerek sürüm yükseltmeleri gerek hata düzeltmeleri adı altında çeşitli güncellemeler kavuştu.Piyasada Android Ice Cream Sandwich ile satışa sunulan Galaxy Note daha sonra Jelly Bean gibi güncellemeleri de alıyor , hata düzeltmelerini saymıyorum bile...
Ayrıca Samsung cihazı aldığınız andan itibaren SAMSUNG SİNEMA uygulamasından 100 ücretsiz film,Polaris Office,Adobe Photoshop(PS TOUCH) Smart Remote Controller,Crayon Physics gibi Google Market üzerinde ücretli satılan uygulamaları ücretsiz olarak bize sunuyor...
            2012 Modelinden sonra 2014 yılında piyasaya sürülmdahaüş olan 2014 model Note 10.1 ise şu anda piyasada satışına devam ediyor.
Elde ettiğimiz verilere göre 2012 modeli 2014 modelinden daha fazla tercih edilmiş.
Piyasa da 800-900 lira gibi bir ücretle satılan Galaxy Note 10.1 2012 modelini hâlâ kullanmakta olduğumuzu belirtelim.Hiç bir sıkıntı yaşamadığımız bu cihazı siz sevgili okurlarımıza rahatlıkla önerebiliriz...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum Kuralları
1. Argo,küfür tarzı kelimeler kullanmak yasaktır.
2. Kısaltma tipi yorumlar kötü görüntü oluşturacağı için silinecektir.(Slm,mrb vb.)